GRAHAM SLEE PROJECT

https://www.hifisystemcomponents.com/

 
 
Produkty, które powstawały jako wynik miłości do muzyki. Do czystej muzyki, nie poprawianej i przetwarzanej elektronicznie.

 

Graham Slee, urodzony w 1955 w Anglii, dzielnicy Doncaster w Mexborough, jest z wykształcenia inżynierem. Pracował w branży akustycznej, i ciągle poszukiwał tego jedynego, właściwego brzmienia. W 1984 roku otworzył własną firmę elektroniczną, w 1989 został starszym inżynierem w Audionics (Sheffield) Ltd. (część Yorkshire Radio Network, czyli YRN), gdzie projektował m.in. obwody do studyjnej transmisji audio. Ciągle nieusatysfakcjonowany, w końcu założył Graham SLEE, znane także jako GSPaudio.

Firma powstała w 1998 roku. Graham Slee miał jasno określony cel – chciał konstruować i produkować takie urządzenia, które – chociaż w domowym użytku - miałyby parametry zbliżone do sprzętu studyjnego. Zadanie niemal niewykonalne, a mógł postawił sobie taki cel wyłącznie dzięki swojemu radiowemu doświadczeniu. I tak to połączenie pasji, wiedzy i umiejętności zaskutkowało najlepszym z możliwych stosunkiem „profesjonalności” (w jakości) i „domowości” (w cenie).

Z czasem do zespołu GSPaudio dołączyli inni doświadczeni inżynierowie dźwięku: John Cadman (wcześniej inżynier instalacji Audionics), Leon Kirkbride (wcześniej w Carlsbro Elektronic) oraz Paul Godley (Minster FM DJ).

Michael Fremer z amerykańskiego Stereophile napisał kiedyś o jednym z produktów GSPaudio: “polecam ERA GOLD V bardziej nawet entuzjastycznie niż wszystkie dotychczas rekomendowane przeze mnie produkty”. Michael Fremer wciąż stosuje ERA GOLD V w swoich odsłuchach i wciąż pokazuje go w rankingach. A to więcej niż tylko rekomendacja…

W 1999 roku Graham Slee skonstruował swój pierwszy przedwzmacniacz gramofonowy znany jako "Basic". Otrzymał za niego wiele pochwał, w tym także od magazynu Gramophone. Nazwa tego przedwzmacniacza była jednak mało charakterystyczna i myląca – wielu producentów ma w swojej ofercie produkty „Basic”… więc została zmieniona na „Gram Amp” i tak funkcjonuje do dzisiaj, już w następnych pokoleniach produktów.

Dzisiaj oferta produktowa Graham Slee to zarówno przedwmacniacze, jak i słuchawki, monobloki, kable, urządzenia USB... Wszystkie mają swoje studyjne poprzedniki, co wynika z doświadczeń ich twórców. I dla wszystkich punktem odniesienia jest studyjna jakość dźwięku. Wszystkie urządzenia nawet wizualnie nawiązują do oszczędnej, wręcz chłodnej stylistyki studyjnej – mało przycisków, aluminiowe płyty czołowe… sprzęt wygląda chłodno i skromnie z zewnątrz, za to jego brzmienie potrafi rozgrzać do przysłowiowej czerwoności.

 

 

Hi-Fi... Hi-Fi... It's Time To Realise Your Dream