Ortofon

Firma Ortofon została założona w 1918 roku przez dwóch duńskich inżynierów – Axel’a Petersen’a i Arnold’a Pulsen’a. Ci dwaj pionierzy postawili sobie jeden, bardzo jasno określony cel – dołączyć dźwięk do filmu. Z tą właśnie myślą założyli firmę Electrical Fonofilms Company A/S, której nazwa została później zmieniona na Ortofon A/S. Kilka lat później w teatrze Palace Theatre w Kopenhadze zaprezentowali w pełni zsynchronizowane filmy z dźwiękiem, wzbudzając tym samym światową sensację.

Ortofon to także pierwsza firma, która stworzyła sposób na nagrywanie filmów z dźwiękiem poza studiem. Założyciele firmy zdobyli wiele patentów i odsprzedawali licencje na stworzony przez siebie „System Petersem og Paulsen” producentom filmowym na całym świecie.

Do czasu drugiej wojny światowej rozwój firmy Ortofon skupiony był całkowicie na produkcji filmów ze ścieżką dźwiękową. Jednakże, już podczas wojny i tuż po jej zakończeniu, zakres działalności został poszerzony o montaż nagrań i produkcję urządzeń służących do odtwarzania dźwięku. Pierwsza matryca do produkcji ruchomych cewek została wyprodukowana w 1945 roku. Technologia zastosowana podczas jej produkcji była później rozwijana i wykorzystana do stworzenia pierwszych wkładek monofonicznych i stereofonicznych.

Podczas okresu intensywnego rozwoju firmy, asortyment został rozszerzony o sprzęt przeznaczony dla rozgłośni radiowych i studiów nagraniowych. Z biegiem czasu jednak, firma zdecydowała się na specjalizację wyłącznie w produkcji wkładek gramofonowych. Specjalistyczne doświadczenie zarówno w zakresie urządzeń przeznaczonych zarówno do produkcji nagrań jak i do ich odtwarzania zaowocowało stworzeniem wkładek o niezrównanych osiągach, a sama marka Ortofon stała się światowym liderem w dziedzinie produkcji profesjpnlanych wkładek gramofonowych najwyższej

Zadaj pytanie sprzedającemu